Christelijk Gymnasium Sorghvliet | Op Sorghvliet gebeurt meer Christelijk Gymnasium Sorghvliet Illustratie

Summer in Shanghai


Laura Evers en Lucas de Leeuw, beiden uit klas 4, winnen de landelijke  ‘Summer in Shanghai’ werkstukwedstrijd.

De Vereniging Nederland China heeft vanwege haar 40-jarig bestaan een wedstrijd uitgeschreven voor leerlingen waarmee ze een reis van 10 dagen naar Shanghai konden winnen. Het thema van de wedstrijd was ‘De Zijderoute’, de handelsroute die over zee en land liep van China via Bagdad en Istanbul naar Europa. Een vereiste was dat er een ‘creatieve’ draai  aan het werkstuk werd gegeven. Laura heeft een dagboek geschreven vanuit het oogpunt van een handelaar die langs de zijderoute reist en dit opgeluisterd met prachtige tekeningen. Lucas heeft een indrukwekkend stop-motion filmpje gemaakt met Playmobil-poppetjes. In het filmpje reist een oude Romein (die prachtig Latijn spreekt) naar China (alwaar hij vloeiend overschakelt naar Chinees) om achter het geheim van zijde te komen. 

Klik hier voor het winnende filmpje.


 

© 2018 Gymnasium Sorghvliet

Tech qabana