We kwamen, zagen en werden overwonnen (Rome)

Zoals Hannibal ooit met zijn olifanten over de Alpen trok in een poging Rome te veroveren, zo togen 13 begeleiders met 120 leerlingen in een bus naar de Urbs Aeterna. In tegenstelling tot de Carthaagse veldheer van weleer slaagden wij wel in onze missie. Hoewel de eerlijkheid gebiedt te zeggen dat Rome óns veroverd heeft. We waren one handshake away van Cicero toen we de deuren van de Curia aanraakten; we vergaapten ons aan de Mozes en de Pietà van Michelangelo, we zagen onze eerste Caravaggio's, we waanden ons keizers op de Palatijn, we daalden af naar het straatniveau van de tijd van keizer Nero en gingen op avontuur in Ostia (waar een geselecteerd gezelschap ingewijd is in de geheime cultus van Mithras). We waren ontroerd door prachtig nonnengezang in een verstild kerkje, kregen tranen in de ogen van die perfect bereide ravioli en konden de paus bijna aanraken. Ceterum censemus: Romam esse videndam iterum.

We kwamen, zagen en werden overwonnen (Rome)

Archief